مدیر کل دفتر امور اجتماعی
و فرهنگی

سید کمال الدین حسینی  

    .
۱۳۹۷/۰۱/۰۲

در مصاحبه با خبرنگاران عنوان شد:

جهت جلوگیری از تضییع حقوق شهروندی در ایام نوروز بازرسین در تمام ساعات مَشغول بازرسی خواهند بود

حسینی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص بازرسین ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در ایام نوروز گفت:
براساس منشور حقوق شهروندی ابلاغ شده از سوی رئیس جمهوری، تصویب نامه حقوق شهروندی در نظام اداری مصوب شورای عالی اداری و ابلاغیه وزیر کشور، در نوروز امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.
وی ادامه داد: این برنامه ریزی ها به منظور افزایش رضایتمندی مردم در نظام اداری و خدمات رسانی مناسب به گردشگران و مسافران و جلوگیری از تضییع حقوق شهروندی در ایام پایان سال جاری و تعطیلات نوروز است.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی گفت:ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان استان خراسان رضوی مستقر در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی در این زمینه تمهیدات مناسب را از پنجشنبه 24 اسفند 1396 لغایت 20 فروردین 1397 اتخاذ کرده است.
حسینی گفت: در این برنامه ریزی مقرر شده بازرسان دستگاه های خدمات رسان نوروزی اعم از آموزش و پرورش، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، راهداری و حمل و نقل جاده ای، فرودگاه های استان ، راه آهن، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی به طور مستمر برای برطرف کردن نواقص خدمات رسانی احتماعی و پاسخگویی مناسب به مسافران فعال باشند.
وی ادامه داد: همچنین در این بازرسی ها  مرکز حوادث و فوریت های پزشکی، اتاق اصناف و شهرداری مشهد و سازمان های مرتبط در کل استان در ایام حدود 20 روزه تعطیلات فعال خواهند بود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی گفت: برگ نظرسنجی از گردشگران و مسافران نیز تهیه شده که بازرسان دستگاه های اجرایی، فرمانداران و سمن ها(سازمان های مردم نهاد) موظف به توزیع آن در بین مخاطبان هستند که این ارزیابی نیز ملاکی برای تعیین نحوه خدمات رسانی در ایام نوروز است.
حسینی افزود: ستاد صیانت استان نیز از ظرفیت سمن های فعال اجتماعی نیز برای انجام بازرسی های سرزده و ارایه گزارش های موردی مطابق شاخص های معین شده از سوی وزارت کشور در سطح استان استفاده خواهد کرد که هماهنگی اولیه نیز انجام شده است.
وی بیان کرد: مراکزی که به صورت ویژه در این ایام مورد بازرسی قرار می گیرند شامل بیمارستان ها، اورژانس ها، درمانگاه ها و داروخانه ها، محل های توزیع ارزاق عمومی به خصوص نان و میوه و اغذیه، هتل ها، مهانپذیرها، مراکز اقامتی و رستوران ها، پایانه های مسافربری، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و دفاتر فروش بلیت است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی، پایگاه های ثابت و سیار امداد و نجات و آتش نشانی ها، پایگاه های ثابت و سیار امداد خودرو جاده ای، بانک های کشیک و دستگاه های خودپرداز، جایگاه های سوخت،عوامل انتظامی، راهنمایی و رانندگی، راهداری ها، کشیک ادارات به ویژه آب و برق، شهرداری ها و سازمان های تاکسی رانی و اتوبوس رانی را از دیگر مراکزی دانست که بازرسی از آن ها در ایام نوروز به صورت ویژه خواهد بود. 


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان