مدیر کل دفتر امور اجتماعی
و فرهنگی

سید کمال الدین حسینی  

    .
۱۳۹۷/۰۱/۱۱

در جشن نوروزگردی شهرستان تایباد عنوان شد:

اشتراکات اخلاقی وفرهنگی ایران و افغانستان بستر خوبی برای تعاملات اجتماعی دوکشور فراهم می سازد.


دکتر حسینی مدیرکل دفتر اجتماعی وفرهنگی در جشن نوروز گردی منطقه دوغارون شهرستان تایباد که باحضورمدیران شهرستان واستانی وفرمانداران,میمهمانان کشور همسایه افغانستان برگزارگردید ضمن قدردانی از برگزاری این گونه جشن های ملی گفت: ما از میراث فرهنگی کهنی برخورداریم که باتلاش مدیران توانمند به بهترین شکل به بالقوه تبدیل می شود .
وی افزود : تداوم این جشن ها باعث حفظ ارتقا روح جمعی گسترش روابط اجتماعی بین دوستان و همسایگان وحتی کشورهای همسایه ،انسجام فرهنگی ,قومی وفاق ملی منطقه ای ،جامعه پذیری فرزندان درپذیرش هنجارهای جامعه تقویت فضیلت های اخلاقی واجتماعی منطبق بردین،ارتقانشاط اجتماعی که به تبع افزایش شادی و نشاط کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت , می شود.
وی ادامه:در برخورد نزدیکی که بامردم عزیز افغانستان داشتم متوجه اشتراکات اخلاقی وفرهنگی زیادی شدم که همین اشتراکات بستر خوبی برای تعاملات اجتماعی دوکشور فراهم می سازد.
وی بیان داشت :
نگاه به همگرایی به سه شکل پروژه ای , پروسه ای وترکیبی وجود دارد. که در نگاه پروژه ای همگرایی به عنوان یک وضعیت نهایی براساس یک اقدام تعریف می شود.
در نگاه پروسه ای سیر تحول ونقطه عزیمت آن مورد توجه است ودر نگاه ترکیبی پروژه فرآیندی رانسبت به همگرایی درنظر می گیرند که همه باید بااین دیدگاه برنامه وفعالیتهارا پیش ببریم.
لذا همه تلاش می کنیم تا این پتانسیل های بالقوه به بالفعل تبدیل شود که قطعا نتایج بسیار چشمگیری در تداوم وپایداری ارتباطات بین ملت شریف ایران و مردم عزیز کشورهای هم مرز ایران خواهدداشت.


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۲۹۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان