مدیر کل دفتر امور اجتماعی
و فرهنگی

سید کمال الدین حسینی  

    .
۱۳۹۷/۰۱/۲۸

همایش تقدیر از مدکاران اجتماعی با محوریت اخلاق اجتماعی با حضور مدعوین کشوری در استان خراسان رضوی برگزار میگردد:

همایش تقدیر از مدکاران اجتماعی با محوریت اخلاق اجتماعی با حضور مدعوین کشوری در استان خراسان رضوی برگزار میگردد:


جلسه  هماهنگی  گرامیداشت و تقدیر از مددکاران اجتماعی  به ریاست حسینی مدیر کل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری برگزار شد.
حسینی هدف از برگزاری همایش را هم افزایی بین دستگاه ها در راستای تقدیر از مددکاران اجتماعی با توجه به نقش مددکاران در کاهش آسیب های اجتماعی دانست.
حسینی گفت:از دیدگاه مددکاری اجتماعی، ریشه مشکلات انسانها نه تنها به خاطر عوامل فردی و خانوادگی آنها، بلکه می تواند بدلیل عوامل اجتماعی و در تعامل بین این افراد و محیط اجتماعی شان باشد. از این رو هدف مددکاری اجنماعی تغییر در حالات روانی مددجو و نیز تغییر در محیط اجتماعی اوست.
حسینی ادامه داد:مددکاران اجتماعی نه تنها از منابع اجتماعی به منظور حل مشکل انسانها استفاده می کنند بلکه توسعه منابع اجتماعی را نیز مدنظر دارند. مددکاران اجتماعی از طریق وارد شدن به زندگی مددجو به طور مستقیم رفتارها و ارتباطات مددجو و خانواده او را مشاهده و مورد بررسی قرار می دهد و به تشخیص و ارزیابی مشکل می پردازد و در صورتی که لازم باشد تغییر در محیط خانوادگی و اجتماعی مددجو بوجود می آورد.حسینی با بیان اینکه مددکاران اجتماعی امروزه در کاهش و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بر سلامت اجتماعی و معنویی، عدالت اجتماعی،توانمندسازی افراد و همچنین حمایتهایی اجتماعی تاکید دارند.
 مددکاران اجتماعی به عنوان افراد متخصص و حرفه ای اعتقاد به دیدگاه سیستمی در کار با آسیبهای اجتماعی دارند.همچنین آنها بر رویکرد اجتماع محور و مشارکت خود افراد جامعه در قالب کارهای گروهی و محلی تاکید می کنند.
 مدیر کل دفتر امور اجتماعی فرهنگی  وظیفه دستگاه ها را هویت بخشی به جایگاه مددکاران و حمایت از ایشان در راستای نیازمندی جامعه به این قشر دانست.
ایشان  به تلاش دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری در راستای ارتقاء سطح تحصیلی مددکاران در مقطع کارشناسی ارشد اشاره ودر پایان جلسه زمان برگزاری همایش 30 فروردین ماه اعلام و قرار شد تمامی دستگاه ها همکاری لازم در راستای برگزاری هرچه با شکوه تر همایش داشته باشند.
 


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۳۴۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان