مدیر کل دفتر امور اجتماعی
و فرهنگی

سید کمال الدین حسینی  

    .
۱۳۹۷/۰۲/۰۲

در اولین جلسه هیات مدیره جدید خانه تشکل ها عنوان شد:

جریان سازی خوب اجتماعی می تواند راهی برای مقابله با آسیبها و کاهش مخاطرات باشد.

جریان سازی خوب اجتماعی می تواند راهی برای مقابله با آسیبها و کاهش مخاطرات باشد

 
اولین جلسه هیات مدیره جدید خانه تشکل ها برگزار شد.
در این جلسه که با حضور اعضای جدید هیئت مدیره خانه تشکل ها برگزار شد حسینی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی گفت: خانه تشکل ها نمادی از همکاری، همدلی و هم افزایی است که اگر در بین تشکل ها رخ دهد معجزه آفرین خواهد بود و در کنار آن، جریان سازی خوب اجتماعی می تواند راهی برای مقابله با آسیبها و کاهش مخاطرات برای خانواده ها، بانوان، کودکان و جوانان، مسیر روشن و آینده ای سرشار از امید به وجود آورد.
وی ادامه داد: نقش تشکل های مردم نهاد در بسیج اجتماعی و همکاری سازمانهای غیر دولتی با یکدیگر و ارتباط مردم با دستگاههای دولتی انکارناپذیر است.
حسینی ضمن اشاره به این موضوع که وقتی ساز و کار ها در یک اجتماع درست باشد زیست فرهنگی شایسته در آن جامعه صورت می گیرد اظهار کرد: خانه تشکل های اجتماعی غیر دولتی مرکزی برای رشد و تعالی جامعه مدنی و آموختن دوست داشتن یکدیگر، جامعه و طبیعت و کمک به زندگی بهتر است.
حسینی ادامه داد: جمهوری اسلامی، نظامی مردم پایه و بر اساس مردمسالاری دینی است و اساس آن همکاری مردم در همه ابعاد است و موفقیت آن در سایه عمل به قوانین الهی است که بزرگترین آن با مردم بودن است.
وی با بیان اینکه در دوره ای از موضوع تشکل های غیردولتی غفلت شده بود، گفت: خانه تشکل های اجتماعی غیر دولتی مرکزی برای سازمان های مردم نهاد، انتقال و تبادل تجارب با یکدیگر و فضایی برای در کنار هم بودن است و هر چند که در آغاز کار مشکلات زیادی بر سر راه خواهد داشت اما با همکاری مشکلات برطرف می شود.
حسینی افزود: نظام جمهوری اسلامی برآمده از اراده و خواست مردم برای یک مشارکت مدنی است و مردم می توانند بزرگترین پشتوانه و موید دولت برای اجرای برنامه ها و سیاستهای توسعه ای باشند.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی اظهار کرد: مردم بزرگترین پشتیبان نظام و دولت هستند که در شکل گیری، انتخاب و سرکار آوردن دولت و استمرار حرکت دولت نقش آفرینی می کنند و سازمان های مردم نهاد نیز در کنار بقیه دستگاهها در شکل گیری، تصمیم سازی و حرکت جامعه به سمت توسعه نقش بی بدیلی دارند.


 


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۱۵۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان