مدیر کل دفتر امور اجتماعی
و فرهنگی

سید کمال الدین حسینی  

    .
۱۳۹۷/۰۲/۰۹

در همایش معلمان جوان عنوان شد:

جوانان با اثبات شایستگی های خود قطعا در بدنه مدیریت جای خواهند گرفت

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در همایش تجلیل از معلمان جوان که در سالن شهید حاتمی برگزرا شد حضور یافت. سید کمال الدین حسینی با بیان اینکه دولت‌ها در انتصابات حوزه جوانان، عملکرد مناسبی نداشته‌اند، گفت: در اوایل انقلاب تصدی کارهای مهم از جمله وزارتخانه‌ها و فرماندهی جنگ به جوانان سپرده می‌شد و به همین دلیل عملکرد مناسبی شکل گرفت. وی با بیان اینکه برخوردهای روزانه ما با موقعیت‌های مختلف و انواع مختلف آدمها عوامل مهمی در شکل‌گیری شخصیت ما هستند خطاب به معلمان جوان گفت: باید تا می‌توانید تجربه کسب کنید. از طریق این تجربیات است که می‌فهمیم واقعاً که هستیم و در برخورد با موقعیت‌های غیرآشنا چطور رفتار می‌کنیم. حسینی افزود ویژگی هایی وجود دارد که شخصیت یک جوان را در آینده تاثیر گذار می کند.درواقع، هر کسی می‌تواند یاد بگیرد که چگونه بانفوذتر و اثرگذارتر باشد. چون اثرگذار بودن می‌تواند به شما کمک کند شبکه ارتباطی خود را قوی‌تر کرده و اطرافیان بیشتری به‌دست آورید و به نتیجه مورد نظرتان دست پیدا کنید.چند ویژگی مشترک در میان افراد بانفوذ و تاثیرگذار وجود دارد. گاهی اوقات این ویژگی‌ها به‌طور ذاتی وجود دارند، اما بیشتر آنها نتیجه تلاش آگاهانه هستند. حسینی پرشور بودن،هنجار آفرین بودن و داشتن روحیه دائمی یادگیری را مقدمه تاثیر گذاری دانست و ادامه داد : خودمحوری و تکبر دو آفت برای مدیران جوان خواهد بود. افراد متکبر همیشه در حال خودنمایی و ژست هستند. نگران تصویر ذهنی ساختگی‌شان هستند و طوری رفتار می‌کنند که جذاب به نظر برسند. این خصوصیت خسته‌کننده و نامطلوب است پس سعی کنید در ابتدای راه اثبات وجود جوانی کنید که اگر این موضوع را سرلوحه قرار دهیم خود به خود بدنه مدیریتی جوان می شود. حسینی با اشاره به سابقه بوروکراسی در ایران از زمان هخامنشیان ادامه داد:بوروکراسی اشتباه برداشت شده و همگان فکر می کنند معنای کاغذ بازی می دهد در صورتیکه دموکراسی مهمترین دستاورد فرهنگی - سیاسی بشر در جهان معاصر است. با این همه دموکراسی بدون یک بوروکراسی عقلانی وکارآمد نمی تواند وجود داشته باشد. عوامل مهم دیگری نیز در بوروکراسی وجود دارند که به عنوان متغیر مستقل بر روی دموکراسی تاثیر می گذارند که از جمله آنها شایسته سالاری است.حسینی گفت:بدنه آموزش پرورش خوشبختانه از معدود دستگاه هایی است که این مقوله را رعایت کرده و پارتی بازی و ورود غیر قانونی با رعایت این اصل از بین رفته است. حسینی خطاب معلمان جوان گفت:قدر جایگاه خودتان را بدانید وهنجار آفرین باشید و به جای اینکه بعضی از واژه ها که فی نفسه دارای اثر روانی تخریبی باشد را بکار ببریم الفاظی را در جامعه مورد استفاده قرار دهیم که هنجار آفرین است . حسینی گفت:نگاه دولت های یازدهم و دوازدهم اعتماد به مردم بوده و هست.وی با بیان اینکه برخی جوان هراسی در جامعه را تشویق می کنند، گفت: آینده ایران را جوانان روشن می کنند و ما می توانیم از شما نسل جوان برای عبور از چالش های پیش رو استفاده کنیم. استفاده از فرصت جوانی اقتضائاتی دارد که باید آنها را بپذیریم و افزایش نشاط جامعه یکی از آنهاست. حسینی با بیان اینکه دولت ۲۰۰ هزار مدیر دارد، گفت: برخی مسائل کشور صرفا با جوانگرایی مدیران حل نمی شود اما نگاه دولت اینست که حتما در بدنه مدیریتی دولت جوانان حضور داشته باشند و سطوح مختلف مدیریتی را مرحله به مرحله طی کنند. وی در پایان گفت: دغدغه های سیاسی و مطالباتی که توسط جوانان در این جلسه مطرح شد برخی درست استو ان شاالله محقق خواهد شد..

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در همایش تجلیل از معلمان جوان که در سالن شهید حاتمی برگزار شد حضور یافت.
سید کمال الدین حسینی با بیان اینکه دولت‌ها در انتصابات حوزه جوانان، عملکرد مناسبی نداشته‌اند، گفت: در اوایل انقلاب تصدی کارهای مهم از جمله وزارتخانه‌ها و فرماندهی جنگ به جوانان سپرده می‌شد و به همین دلیل عملکرد مناسبی شکل گرفت.
وی با بیان اینکه برخوردهای روزانه ما با موقعیت‌های مختلف و انواع مختلف آدمها عوامل مهمی در شکل‌گیری شخصیت ما هستند خطاب به معلمان جوان گفت: باید تا می‌توانید تجربه کسب کنید. از طریق این تجربیات است که می‌فهمیم واقعاً که هستیم و در برخورد با موقعیت‌های غیرآشنا چطور رفتار می‌کنیم.
حسینی افزود ویژگی هایی وجود دارد که شخصیت یک جوان را در آینده تاثیر گذار می کند.درواقع، هر کسی می‌تواند یاد بگیرد که چگونه بانفوذتر و اثرگذارتر باشد. چون اثرگذار بودن می‌تواند به شما کمک کند شبکه ارتباطی خود را قوی‌تر کرده و اطرافیان بیشتری به‌دست آورید و به نتیجه مورد نظرتان دست پیدا کنید.چند ویژگی مشترک در میان افراد بانفوذ و تاثیرگذار وجود دارد. گاهی اوقات این ویژگی‌ها به‌طور ذاتی وجود دارند، اما بیشتر آنها نتیجه تلاش آگاهانه هستند. حسینی پرشور بودن،هنجار آفرین بودن و داشتن روحیه دائمی یادگیری را مقدمه تاثیر گذاری دانست و ادامه داد : خودمحوری و تکبر دو آفت برای مدیران جوان خواهد بود. افراد متکبر همیشه در حال خودنمایی و ژست هستند. نگران تصویر ذهنی ساختگی‌شان هستند و طوری رفتار می‌کنند که جذاب به نظر برسند. این خصوصیت خسته‌کننده و نامطلوب است پس سعی کنید در ابتدای راه اثبات وجود جوانی کنید که اگر این موضوع را سرلوحه قرار دهیم خود به خود بدنه مدیریتی جوان می شود.
حسینی با اشاره به سابقه بوروکراسی در ایران از زمان هخامنشیان ادامه داد:بوروکراسی  اشتباه برداشت شده و همگان فکر می کنند معنای کاغذ بازی می دهد در صورتیکه  دموکراسی مهمترین دستاورد فرهنگی - سیاسی بشر در جهان معاصر است. با این همه دموکراسی بدون یک بوروکراسی عقلانی وکارآمد نمی تواند وجود داشته باشد. عوامل مهم دیگری نیز در بوروکراسی وجود دارند که به عنوان متغیر مستقل بر روی دموکراسی تاثیر می گذارند که از جمله آنها شایسته سالاری است.حسینی گفت:بدنه آموزش پرورش خوشبختانه از معدود دستگاه هایی است که این مقوله را رعایت کرده و پارتی بازی و ورود غیر قانونی با رعایت این اصل از بین رفته است.
حسینی خطاب معلمان جوان گفت:قدر جایگاه خودتان را بدانید وهنجار آفرین باشید و به جای اینکه بعضی از واژه ها که فی نفسه دارای اثر روانی تخریبی باشد را بکار ببریم الفاظی را در جامعه مورد استفاده قرار دهیم که هنجار آفرین است .
حسینی گفت:نگاه دولت های یازدهم و دوازدهم اعتماد به مردم بوده و هست.وی با بیان اینکه برخی جوان هراسی در جامعه را تشویق می کنند، گفت: آینده ایران را جوانان روشن می کنند و ما می توانیم از شما نسل جوان برای عبور از چالش های پیش رو استفاده کنیم. استفاده از فرصت جوانی اقتضائاتی دارد که باید آنها را بپذیریم و افزایش نشاط جامعه یکی از آنهاست. حسینی با بیان اینکه دولت 200 هزار مدیر دارد، گفت: برخی مسائل کشور صرفا با جوانگرایی مدیران حل نمی شود اما نگاه دولت اینست که حتما در بدنه مدیریتی دولت جوانان حضور داشته باشند و سطوح مختلف مدیریتی را مرحله به مرحله طی کنند.
وی در پایان گفت: دغدغه های سیاسی و مطالباتی که توسط جوانان در این جلسه مطرح شد برخی درست است و ان شاالله محقق خواهد شد..
 


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۳۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان