مدیر کل دفتر امور اجتماعی
و فرهنگی

سید کمال الدین حسینی  

    .
۱۳۹۷/۰۲/۱۹

برنامه های هفته های فرهنگی اعتماد به نفس اقوام بومی و حس تعلق به محل را افزایش می دهد

برنامه های هفته های فرهنگی اعتماد به نفس اقوام بومی و حس تعلق به محل را افزایش می دهد


سید کمال الدین حسینی در حاشیه جشنواره فرهنگی شهرستان کلات با بیان اینکه هفته های فرهنگی کارکردهای مختلف دارد افزود: گردشگری و صنایع دستی کلید و حلقه وصل هفته های فرهنگی و اقتصاد شهرستانهاست.
وی اظهار کرد: در این راستا دولت اقدامات خوبی انجام داده و تسهیلات بانکی با کارمزد 6 درصد پیش بینی شده و هم اکنون بیش از 20 اقامتگاه بومگردی در شهرستانهای خراسان رضوی راه اندازی شده است.
وی بر ضرورت تقویت اقتصاد روستا ها بر مبنای توسعه گردشگری روستایی تاکید کرد و گفت: تقویت اقتصاد پایدار روستاها می تواند مهاجرت به شهرها را کاهش داده و به ماندگاری مسافران کمک کند.
حسینی افزود: اولین کارکرد هفته های فرهنگی تقویت همبستگی اقوام بومی و محلی و ماندگاری آئین ها و آداب و رسوم آنهاست.
وی اظهار کرد: همچنین برنامه های هفته های فرهنگی اعتماد به نفس اقوام بومی و حس تعلق به محل را افزایش می دهد و به عدم مهاجرت از روستاها و شهرستان ها کمک می کند.
وی گفت: با برگزاری هفته های فرهنگی توان و ظرفیت شهرستان ها معرفی شده و اقتصاد شهرستان ها پویا می شود.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: در صدد هستیم با رعایت موازین اسلامی و اصول اخلاقی، دینی و ملی، نشاط اجتماعی را تقویت کنیم تا احساس هویت ملی ایرانی در کنار اقوام مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه هفته فرهنگی کلات از سه شنبه هفته جاری آغاز شده است، اظهار کرد: بعد از پایان هفته فرهنگی کلات، هفته فرهنگی شهرستان بینالود (طرقبه شاندیز) آغاز می شود و بعد از ماه رمضان نیز هفته فرهنگی دیگر شهرستان ها برگزار خواهد شد.
وی گفت: در مراسم پایانی هفته های فرهنگی، غرفه های برتر شهرستان ها معرفی خواهد شد و از شهرستان هایی که هفته های فرهنگی خوبی برگزار کردند قدردانی خواهد شد.
حسینی افزود: یکی دیگر از کارکردهای جشنواره های فرهنگی، تقویت و حمایت از کالای ایرانی است و این جشنواره ها می تواند موجب آشنایی مردم با تولیدات صنایع دستی و کالاهای تولیدی شهرستان ها شود و بخشی از برنامه های هفته های فرهنگی ارائه تولیدات و محصولات شهرستان ها خواهد بود.

گفتنی است برگزاری عروسی سنتی، نمایشگاه صنایع‌دستی، و نشست تخصصی با تأکید بر پیشینه ابنیه تاریخی و حضور مردم بالباس‌های محلی از مهم‌ترین برنامه‌های هفته فرهنگی در شهرستان کلات بود


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۴۴۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان