مدیر کل دفتر امور اجتماعی
و فرهنگی

سید کمال الدین حسینی  

    .
۱۳۹۷/۰۲/۲۲

در اختتامیه نمایشگاه کانون نگارگران زر افشان عنوان شد:

هنر بستر مناسبی برای انتقال ارزش های فرهنگی به نسل جوان است.

هنر بستر مناسبی برای انتقال ارزش های فرهنگی به نسل جوان است.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در اختتامیه نمایشگاه کانون نگارگران زر افشان حضور یافت.
در این بازدید حسینی ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته توسط سمن مذکور گفت:هنر بستر مناسبی برای جامعه پذیری افراد است. غفلت و بی‌توجهی به هنر در جهان مدرن، یکی از جنبه‌هایی است که برخی از اندیشمندان خطرات آن را یادآور شده‌اند.
حسینی در ادامه گفت: هنر یک موهبت خدادادی است که در اختیار همه جوامع برای شکوفایی استعدادها وبیان حقایق و زیبایی ها قرار دارد. هنر در اختیار بخش های مختلف جامعه قرار می گیرد و از ضرورت هنر برای هدایت ،آموزش وحتی کاهش آسیب استفاده می شود که هم اکنون جامعه نیاز زیادی به این مقوله دارد.
حسینی خاطر نشان کرد: تولیدات جشنواره ها نباید منوط و مختص به زمان جشنواره باشد و باید کارهای هر استان در دیگر استان ها نیز به نمایش عموم درآید.
حسینی افزود: توسعه هنر و گرایش جوانان به رشته های هنری از آسیب های اجتماعی می کاهد و دولت حامی سازمان‌های مردم‌نهاد است تا با جلب مشارکت گسترده جوانان زمینه فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و هنری فراهم شود.
حسینی گفت اقتصاد هنر می تواند نقطه عطفی در رونق اقتصادی استان باشد هر چند: پراکندگی هنرها علت ضعیف بودن اقتصاد هنر  در مشهد است.
وی ادامه داد: در گذشته هنرهای مشهد پراکنده بود و گردشگر برای پیدا کردن هنرهای مخصوص شهر، بسیار سردر گم بود و این باعث شده بود که بازار اقتصادی هنر مشهد ضعیف شود.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی با اشاره به اینکه سالانه حدود 27 میلیون زائر و گردشگر را میزبانی می کنیم ادامه داد:کارهای هنری با مضامین مذهبی و آداب و رسوم خراسان می تواند هم سوغاتی مناسبی برای مسافران باشد و هم روزنه ای برای شناخت بهتر آداب و رسوم خراسان باشد و در نهایت رونق اقتصادی استان را به هماره خواهد داشت.
حسینی ضمن اظهار تاسف از اینکه حدود 75 درصد اجناس چینی و 25 درصد اجناس ایرانی از بازارهای استان خریداری می شود اظهار امیدواری کرد با گسترش کارهای با کیفیت هنری این رقم را بالعکس کنیم.
گفتنی است 23 'هنرمند با 91 اثر در این نمایشگاه حضور داشتند  و همچنین 38 اثر نگارگری از داستان‌های مولانا تصویرسازی شده بود که در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.
 


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۲۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان