مدیر کل دفتر امور اجتماعی
و فرهنگی

سید کمال الدین حسینی  

    .
۱۳۹۷/۰۳/۰۹

در جلسه هم اندیشی مدیران در حوزه بحران آب مطرح شد:

در حوزه مدیریت آب باید بپذیریم دولت بخشی از حکمرانی است و همه آن نیست.

در حوزه مدیریت آب باید بپذیریم دولت بخشی از حکمرانی است و همه آن نیست.

جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی رسانه ای برای استفاده صحیح از نعمت آب در محل صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار گردید.
در این جلسه حسینی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی گفت: تا سال 2050 حدود 40 درصد جمعیت جهان زیر تنش آبی خواهد بود به همین خاطر امروز نقش مردم بومی و گرو داران(بهره برداران و ذینفعان) آب باید در پروژه های آب دیده شود .
وی با اشاره به اینکه تجربه حکمرانی آب در ایران بسیار کم است، تأکید کرد که تجربیات وسیعی از کشورهای مختلف را در موضوع حکمرانی آب باید ارائه داد که می تواند به ما کمک کند. وی گفت باید بپذیریم که دولت بخشی از حکمرانی است و نه همه آن.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی گفت: مشارکت مردم، شفافیت اطلاعات، اقدامات، فرایندها و ضوابط، قابلیت حسابرسی سازمانی، سازگاری قوانین و حاکمیت قانون، پیوسته نگاری، ملاحظات اخلاقی و انسانی، مسئولیت پذیری سازمان ها و نهادها، اجماع محوری سازمان های حمایت کننده و تسهیل گر، کارآیی و اثربخشی قوانین، پذیرش بهترین نظریه و سیاست از سوی نخبگان مهم ترین شاخص های حکمرانی خوب و پایدار است که باید به آنها توجه کرد.
حسینی نبود عزم سیاسی،نبود شفافیت،ترس تصمیم گیری از کنار گذاشته شده از قدرت،پیچیدگی موارد،عدم تقارن و تناسب اطلاعات،تفاوت فرهنگ سازمانی،مشکلات زبان مکالمه،ظرفیت کم در مشارکت،نبود آگاهی شهروندی،مشکلات دسترسی به گرو داران،مقاومت در برابر تغییر،اهداف ناصحیح و نامتوازن،دلسردی گرو داران و ضعف ساخنتار قانونی را مهمترین موانع پیش روی همکاری گرو داران دانست.
همچنین در این جلسه مدیر عامل آب و فاضلاب مشهد گفت: جمعیت مشهد در دهه های اخیر رشد زیادی داشته است و در ۴۰ سال گذشته، این جمعیت ۶ برابر شده است و همین باعث شده است که برای تامین آب شرب مشهد به دنبال منابع آب باشیم.
طباطبایی افزود: همچنین جمعیت زائرانی که به مشهد در سال نیز رفت و آمد می کنند نیز باعث شده است که به مصرف کنندگان آب در مشهد افزوده شود.
وی گفت: در حوزه مدیریت مصرف آب، رویکرد مخاطب محور شده است و نقش پررنگ رسانه ملی در این زمینه مطرح است.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: پارسال حدود ۸ هزار دقیقه در زمینه برنامه های مختلف در بخش های صدا، سیما و خبر با رویکرد مصرف بهینه آب تهیه شده است.
نصر پور افزود: مسئولان حوزه آب می توانند با مشارکت در تولید محتوای برنامه ها، معرفی فعالان حوزه آب و تقویت ارتباطات مردمی می توانند رسانه ملی را در این زمینه یاری کنند.


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۵۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان