مدیر کل دفتر امور اجتماعی
و فرهنگی

سید کمال الدین حسینی  

    .
۱۳۹۷/۰۳/۲۰

در نشست انجمن راویان فتح رضوی عنوان شد:

مهمترین مولفه جذب مردم به تشکیلات بسیج در هشت سال دفاع مقدس برخورداری نیروهای بسیجی به صفت پسندیده اخلاق بود.

مهمترین مولفه جذب مردم به تشکیلات بسیج در هشت سال دفاع مقدس برخورداری نیروهای بسیجی به صفت پسندیده اخلاق بود.

حسینی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در مراسم انجمن فتح رضوی شرکت کرد.
در این مراسم که با حضور جمعی از فرماندهان نظامی برگزار شد حسینی گفت: در مکتب توحید، آن چیزی دارای ارزش و ماندگاری است که در راه خدا و برای خدا شکل گیرد.
حسینی ادامه داد: در این مکتب، از خود گذشتگی در راه خدا و دفاع از حق در بالاترین حد، ارزشگذاری شده است و فرهنگ ایثارگری و شهادت طلبی در متن اسلام از درخشش و ویژگی برجسته ای برخوردار است.
حسینی با اشاره به آمار جالبی از شهدای دفاع مقدس خاطر نشان کرد:
بیشترین شهید دفاع مقدّس را در سال 1365 داشته ایم با 000/41 شهید که سن 72% از شهدا (یعنی حدود 000/155نفر) بین 16 تا 25 سال (یعنی نوجوان و جوان) بوده اند وبیشترین تعداد شهید از جهت سن شهدای 20 ساله می باشند با تعداد 000/30 نفر.
وی ادامه داد آن زمان ها جنبه فرهنگی جنگ بود که اینگونه جوانان را بر سر کار آورد و تا پایان ماندند.
حسینی گفت:رفتار های اجتماعی انسان به دو گونه عرضی و ذاتی تقسیم می شوند.در رفتار عرضی انسان به دنبال سبک و سنگین کردن و سود و زیان است در حالیکه در رفتار ذاتی به دنبال سود نیست و از خود رابطه اجتماعی لذت می برد که دارای سطوحی است و از انفاق و گذشت تا ایثار و شهادت را در بر می گیرد.
حسینی شهادت را بالاترین در جه از خود گذشتگی دانست که برای دگر خواهی انجام می پذیرد و موجب انسجام اجتماعی می شود.وی گفت در هشت سال دفاع مقدس علاوه بر فعالیت های ارزشمند نظامی،بعد فرهنگی و انسانی رزمندگان دفاع مقدس قابل تامل و توجه است.
حسینی با بیان اینکه بسیجی بودن فقط به بیان و ظاهر نیست اظهار کرد: بسیجی باید دارای ویژگی هایی باشد که از جمله آنها خداباوری است.
حسینی ادامه داد:مهمترین مؤلفه جاذبه مردم به تشکیلات بسیج برخورداری نیروهای بسیجی به صفت پسندیده اخلاق بود که به عنوان یک رفتار مطلوب در میان نیروهای بسیجی رایج است .منظور از مردمی بودن بسیج این است که آنان از متن ملت برخاسته و به صورت خودجوش و حرکت مردمی به عضویت این تشکیلات پیوستند و در جهت مصالح و آرمانهای نظام به پیروی از ولایت فقیه به انجام وظیفه پرداختند. حضور رده های مقاومت بسیج در کلیه اقشار و اصناف و اقصی نقاط کشور و پذیرش و جذب آحاد مردم در سنین مختلف نماد واقعی مردمی بودن این تشکیلات است.
حسینی در پایان خاطر نشان کرد: امروز کار فرهنگی کردن، سخت­ تر از جنگیدن است و انجمن راویان فتح همکنون در این سبیل قدم گذاشته و سعی در زنده نگه داشتن فضای فرهنگی هشت سال دفاع مقدس دارد.
در پایان این نشست صمیمی گزارشی از فعالیت­ های انجمن در حوزه تاریخ شفاهی، جلسات و کارگاه ­های آموزشی، بانک مقالات و راه ­اندازی کتابخانه تخصصی دفاع مقدس و تدوین و گردآوری و انتشار کتاب ­های دفاع مقدس توسط عباس آرانیان مدیر اجرایی انجمن راویان فتح رضوی ارائه شد.


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۴۸۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان