مدیر کل دفتر امور اجتماعی
و فرهنگی

سید کمال الدین حسینی  

    .
۱۳۹۷/۰۴/۰۶

در جلسه هماهنگی هفته های فرهنگی عنوان شد:

برنامه های فراغتی از جمله ورزش می تواند موجب کاهش آسیب های اجتماعی شود

جلسه هماهنگی برگزاری هفته های فرهنگی با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ،میراث فرهنگی و معاون فرهنگی شهرداری برگزارشد.
در این جلسه حسینی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی با اشاره به اهمیت این رویدا مهم گفت: فعالیت فرهنگی، وسیله است fبرای ارتقا فرهنگی و زیست فرهنگی شایسته و اگر تکلیف و وظیفه را خوب انجام دهیم، نتیجه را نیز به دنبال خواهد داشت.
حسینی با اشاره به اینکه فعالیت های فرهنگی را به یک فعالیت جمعی تبدیل کنیم گفت: همفکری و همکاری دیگران و استفاده از عقل جمعی و توان جمعی در فعالیت های فرهنگی، مؤثر است. کار فردی و فعالیت های فردی، اثربخش نیست.
حسینی خاطر نشان کرد قبل از این که بخواهید یک فعالیت فرهنگی انجام دهید، جلساتی تشکیل دهید و موانع و معایب و مزایا و ضرورت ها و مقتضیات آن فعالیت فرهنگی را بسنجید و اجازه دهید همه افراد ابتدا نظرات خود را اعلام کنند و بعد تمام مسائل، حتی جزئیات، مورد گفت وگو قرار گیرد تا ان شاء الله برگزاری این مراسم به کارکردهای مد نظرمان از جمله ایجاد بستر برنامه های فراغتی برای مجاورین و زائرین امام رئوف،معرف فرهنگ بومی و محلی و توانمندی ها ،اسجام اجتماعی و تقویت نشاط اجتماعی خواهیم رسید.
حسینی با اشاره به آماری از آسیب های اجتماعی در مشهد گفت از بین مولفه های این بحث خشونت بالاترین رقم را دارد و این خود حاکی از نبود آستانه تحملی مردم است و برنامه های فرهنگی نظیر هفته های فرهنگی میتواند با تقویت تعاملات گرم بین مردم در کاهش آسیب ها و این آمار نقش ایفا کند .درپایان این جلسه مدیران هر کدام از نهاد های دخیل در امر برگزاری رویداد هفته های فرهنگی به ارائه نقطه نظرات پرداختند.


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۳۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان