مدیر کل دفتر امور اجتماعی
و فرهنگی

سید کمال الدین حسینی  

    .
۱۳۹۷/۰۴/۰۶

در اولین جلسه آپ عنوان شد:

استفاده بهینه از ایام فراغت نقش بسزایى در بهداشت روانى افراد جامعه خواهد داشت

استفاده بهینه از ایام فراغت نقش بسزایى در بهداشت روانى افراد جامعه خواهد داشت

سید کمال الدین حسینی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در دومین نشست کارشناسی شورای آموزش و برورش استان با موضوع اوقات فراغت که با حضور معاونین و کارشناسان آموزش و ژرورش برگزار شده بود گفتند:سلامت، اساسی ترین جزء رفاه جامعه به شمار می رود و در این میان سلامت اجتماعی به عنوان یکی از ابعاد سلامتی انسان بیش از مداخلات پزشکی و پرستاری به عوامل اجتماعی و اقتصادی وابسته است.
حسینی ادامه داد:
اوقات فراغت به معناى زمان استراحت، آسایش، آرامش و زمان آزاد مى باشد که هر فردى به میل خود از آن استفاده مى نماید. استفاده بهینه از ایام فراغت نقش بسزایى در بهداشت روانى افراد جامعه خواهد داشت. وی خاطر نشان کرد:امروزه قشر جوان جامعه که بیشتر تحت تأثیر تهاجم فرهنگى دشمن قرار دارد باید مورد توجه قرار گیرد تا از رواج تفریحات انحرافى در این قشر بتوان پیش گیرى به عمل آورد. بنابراین، ایجاد زمینه مناسب براى محیطى نشاط آور و تفریحات لذت بخش متناسب با الگوهاى فرهنگى جامعه ایجاب مى نماید که به مسئله اوقات فراغت نوجوانان و جوانان بیش از پیش توجه شود.
حسینی افزود:با عنایت به اینکه اکثریت جامعه ما را قشر جوان تشکیل مى دهد و جوانان و نوجوانان در زمان تابستان اوقات فراغت زیادى دارند، از این رو، شناسایى راه هاى مناسب گذران اوقات فراغت، از جمله ورزش، فعالیت هاى هنرى، کانون هاى فرهنگى و تربیتى، پایگاه هاى مقاومت بسیج، سینما، رایانه، کتابخانه و پارک هاى شهرى، موضوع خیلی مهمی است.
حسینی گفت:می توان با تعامل با اداره کل ارشاد اسلامی در ایام تابستان و در ساعات تعطیلی سینماها دانش آموزان با قیمت مناسب از این فضا ها استفاده نمایند که این موضوع به نفع دو طرف خواهد بود.
در پایان این جلسه اشرفی معاون پرورشی استان نیز گزارشی از نحوه برگزاری اوقات فراغت سال قبل و اعلام برنامه های اوقات فراغت در سال جاری پرداخت و دستگاه ها به ارائه نظرات پرداختند.


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۱۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان