سعید صالح مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی


    .
۱۳۹۷/۰۹/۰۷

به همت خانه تشکل های استان برگزار شد:

برگزاری دومین نشست تخصصی اعتیاد استان در حوزه کار و کارگری

دومین  نشست تخصصی اعتیاد با موضوع بررسی عوامل شیوع و گسترش اعتیاد در حوزه کار و کارگری و بررسی راهکارهای  آن به همت خانه تشکل های مردم نهاد استان خراسان رضوی  در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی استانداری خراسان رضوی برگزار گردید.
در این جلسه دکتر کروژدهی مدیر عامل  خانه تشکل ها علت انتخاب موضوع اعتیاد در حوزه کار و کارگری را شیوع بالای  ۲۹ تا ۳۹ درصدی اعتیاد بین کارگران استان دانستند و اشاره کردند هدف اینگونه نشست ها رفع دغدغه های دولت در این موضوع بوده و امیدواریم با ادامه سلسله نشست هایی با این موضوع بتوانیم رسالت سمن ها را در این موضوع مهمو حیاتی انجام داده باشیم.
در ادامه  تعدادی از مهیمانان و  متخصصان از سازمان های مرتبط با حوزه اعتیادبه ایراد سخنرانی و بیان نظرات خود پرداختند .
در این جلسه  لباف رئیس اداره امور اجتماعی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گفت : شیوع اعتیاد در کارخانه های استان در حالت بدبینانه ۳۹ درصد و در حالت خوشبینانه ۲۹ درصد است .
وی در ادامه گفت:بررسی میزان شیوع اعتیاد در میان کارگران کارخانه های  صنعتی (کاج) توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شده است. وی با بیان این که اجرای طرح (کاج) در کارخانه های صنعتی استان کاملا داوطلبانه بوده و با همکاری کارفرمایان و کارگران انجام شده است، تصریح کرد: یافته های این طرح و تحقیقات نشان می دهد بیشتر کارگرانی که دچار اعتیاد هستند، در مشاغل سخت همچون کوره پزی ها و نانوایی یا مشاغلی که شیفت های کاری زیادی دارند، مشغول به کار هستند.
در ادامه نشست تعدادی از مدیران سمن ها و تشکل های حوزه اعتیاد ضمن بیان دلایل و راهکارهای پیشنهادی ، آمادگی خود را برای همکاری با نهادهای مرتبط و واحدهای صنعتی و تولیدی استان اعلام داشتند.
در انتهای این نشست دکتر کروژدهی ضمن جمع بندی مطالب به اهمیت پرداختن به بحث پژوهش جداگانه و بررسی علل و عوامل شیوع و گسترش اعتیاد در حوزه کار و کارگری ؛ برنامه ریزی جهت ایجاد شور و نشاط در محیط های کاری و همکاری و تعامل با ادارات و نهادهای مرتبط با این مساله،سعی در تغییر نگاه مسولین و کارفرمایان به مساله اعتیاد  و درگیر کردن و ایجاد تعامل بین کلیه ادارات ، سازمانهای و تشکل های  مرتبط با حوزه اعتیاد جهت هم افزایی را از مهمترین کارهای ضروری در این رسالت دانست .


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۶۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان