سید حمید موسوی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی

Link group not found.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹

شرح وظایف دفتر اجتماعی و فرهنگی

شرح وظایف دفتر امور اجتماعی و فرهنگی به صورت کلی
 
- تحقیق پیرامون مسائل و مشکلات و آسیب های اجتماعی و ارائه پیشنهادات و  راهکارهای لازم به مقامات مسئول و ذیصلاح.
- بررسی و شناسائی خصوصیات فرهنگی ، اجتماعی و رفاهی استان و تلاش در جهت ارتقاء سطح شاخص های مذکور .
-بررسی مسائل اجتماعی و فرهنگی استان و منطقه و تعیین اولویتها به منظور ارائه طرحهای کاربردی در شوراها و کارگروههای ذیربط .-پیگیری اجرای قوانین ، مصوبات دولت ،مصوبات شورای اجتماعی کشور و سایر دستورالعملهای ارسالی از سوی وزارت کشور در زمینه امور اجتماعی و فرهنگی استان .
-بررسی و اتخاذ تصمیمات کاربردی در خصوص راههای کنترل انحرافات و ناهنجاریهای اجتماعی از طریق کار گروه فرهنگی،اجتماعی استان .
-انجام امور دبیرخانه ای کارگروه اجتماعی استان .- بررسی رفتارهای اجتماعی و فرهنگی اقشار مختلف استان به منظور اتخاذ خط مشی و روش های کاربردی ارتقاء سطح فرهنگ.-مطالعه و بررسی وضعیت مسائل اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی در سطح استان برای تنظیم اولویتهای آموزشی استان به منظور ارتقاء سلامت بهداشتی، روانی و اجتماعی مردم .-نظارت و پیگیری وضعیت اماکن عمومی استان به منظور بهبود شرایط و رسیدگی به مشکلات .
-انجام اقدامات لازم برای افزایش مشارکت مردم روستا و شهر در فعالیتهای فرهنگی ، اجتماعی و عام المنفعه.-انجام بررسی و مطالعه به منظور شناخت روشهای مشارکت مردم در امور اجتماعی و ارائه راهکارهای مناسب برای افزایش مشارکت مردمی در استان با همکاری متفکران ، صاحب نظران، هنرمندان ، نخبگان و خبرگان علمی و فرهنگی استان .
-اجرای سیاستهای اجتماعی دولت از طریق سازمان های مردم نهاد .-ساده سازی و تسهیل روند صدور پروانه فعالیت برای سازمان های مردم نهاد و انجام بررسی های لازم در خصوص هویت هیاٌت موسس و دیگر ارکان سازمان در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه با همکاری واحدهای استانی سازمان های ذیربط و دریافت و تنظیم و تکمیل پرونده متقاضیان سازمانهای مردم نهاد جهت صدور پروانه تاسیس .
-برنامه ریزی بمنظور توانمند سازی سازمان های مردم نهاد استان مطابق با قوانین و مقررات از طریق فرمانداران با همکاری واحدهایاستانی سازمان های ذیربط و تبیین نقش و جایگاه آنها در جامعه
-نظارت مستمر بر فعالیت سازمان های مردم نهاد مطابق با قوانین و مقررات از طریق فرمانداران با همکاری واحدهای استانی سازمان های ذیربط و بررسی و رسیدگی به گزارشات و شکایات واصله مربوط به سازمان های مردم نهاد و اعلام آن به مراجع ذیربط
-بررسی و مطالعه راهکارهای تشویق و ارتقاء کیفی سازمان های مردم نهاد از طریق بستر سازی اجتماعی و هدایت منابع مختلف تخصیصی دولت در چهار چوب قوانین و مقررات مربوطه  .-هماهنگی و همکاری با فرمانداریها در راستای کلیه وظایف مربوطه به اهداف توسعه مشارکت های اجتماعی و تشکیل سازمانهای مردم نهاد در سطح استان.
-فراهم آوردن زمینه ترویج نظم و انضباط و ارتقاء امنیت اجتماعی ، فرهنگی عفاف و حجاب و حفظ صیانت از ارزشهای اخلاقی ، ارتقاءفرهنگ قانون مداری و تلاش در جهت صیانت از حقوق شهروندی و رضایت عمومی و ارتقاء وحدت و همبستگی ملی و هویت ایرانی اسلامی،با تاکید بر باورها و ارزشهای دینی ،قومی و محلی .-بررسی و نظارت بر دستگاهها و نهادهای فرهنگی متولی در امر پیشگیری آسیبهای اجتماعی استان.
-تلاش برای ارتقاء نشاط اجتماعی و رضایت عمومی در استان.-تلاش در جهت غنی سازی اوقات فراغت اقشار مختلف بویژه جوانان و نوجوانان و نظارت بر اقدامات واحدهای استانی دستگاههای متولی.
 


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۳۵۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۱۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۶ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۹۱۷۱۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۱ نفر
آماربازدیدکنندگان