سید حمید موسوی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی

Link group not found.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱

نشست هم اندیشی با مدیران و کارشناسان اقتصادی ۴ دفتر تسهیلگری فعال در حاشیه شهر مشهد برگزار شد.

نشست هم اندیشی با مدیران و کارشناسان  اقتصادی 4 دفتر تسهیلگری فعال در حاشیه شهر مشهد با دستور کار بررسی تاثیر صنوف و بنگاه های اقتصادی در اجرای طرح های اقتصادی محلات حاشیه شهر مشهد در محل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد.
در ابتدای این نشست رحیمی رئیس گروه اجتماعی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی گفت: می توان با بهره گیری از فرصت های درون مناطق حاشیه نشین اقداماتی برای ساماندهی این مکان ها انجام داد. 
وی ادامه داد: پدیده ناهمگون حاشیه نشینی در شهرها به ویژه کلان شهرها موضوعی است که به دلیل سیاست گذاری های و اجرای برنامه های نامتوازن توسعه ای شهرها صورت گرفته و امروز سکونت گاه های غیر رسمی در حاشیه شهرها به مراکزی تبدیل شده که مسئله شهرنشینی رابه مخاطره انداخته است و حل این مسئله مستلزم اینست که ظرفیت های اقتصادی محلات را به درستی شناسایی کنیم و به دور از مسائل جانبی راه حل مناسبی پیدا کنیم.
همچنین در این نشست مشیری نماینده اتاق اصناف گفت: موضوع اصلی در بحث شناسایی ظرفیت های اقتصادی مسئله فرهنگ اشتغال شاغلین  است به طوری که در برخی از مناطق مشهد شناسایی این ظرفیت ها به دلیل زیر پله ای بودن امکان پذیر نیست.
وی ادامه داد:قدم اول در باروری این ظرفیت پنهان در حاشیه شهر شناسایی کامل صنوف است و بعد از این مرحله میتوانیم برنامه ریزی درستی انجام دهیم. 
در ادامه این نشست نماینده اقتصادی هر کدام از دفاتر هدف به بیان دیدگاه ، ظرفیت و مشکلات پیش رو پرداختند.


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۵۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان