سید حمید موسوی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی

Link group not found.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴

در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان عنوان شد:

دستگاه ها موضوعاتی را که قابلیت تهدید و سوء استفاده معاندین نظام را فراهم می کند بشناسند.

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان به ریاست جعفری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی و با اولویت تهدیدات در حوزه فضای مجازی برگزار شد .
در  این جلسه فتاحی مدیر کل ورزش و جوانان اظهار داشت: ما در دو سال گذشته فقط 34 سمن جوانان در خراسان داشتیم که با همکاری بسیار خوب دفتر امور اجتماعی و فرهنگی و با تلاش همکارانمان این تعداد را افزایش دادیم و هم اکنون 86 سازمان مردم نهاد جوانان در خراسان رضوی داریم.
وی افزود: در جلسات قبلی این ستاد بنا شد که در بحث توسعه امور جوانان کار شود و براساس مصوبات جلسه گذشته مقرر شد که اولویت بندی تهدیدات فضای مجازی برای جوانان صورت گیرد.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: پس از اولویت بندی تهدیدات فضای مجازی، ستاد، جهت برنامه ریزی برای آن ها و تعیین نقش برای سازمان ها عمل خواهد کرد.در ادامه این جلسه، نماینده پلیس فتا به بیان اولویت های تهدیدات فضای مجازی پرداخت.
در ادامه جعفری معاون سیاسی امنیتی اجتماعی  استانداری با اشاره به تهدیدات فضای مجازی گفت:امروزه با نفوذ شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر اینترنت در زندگی انسان‌ها، بسیاری از جنبه‌های زندگی بشر تحت تأثیر قرار گرفته است. این شبکه‌ها علاوه بر به‎وجود آوردن فرصت‌هایی که قبلاً وجود نداشته‌اند، تهدیدات و مشکلات فراوانی را بر علیه کاربران خود نیز به‏ وجود آورده‌اند؛ به‌گونه‌ای که این تهدیدات از طرفی به‎واسطه‎ی سایر کاربران این شبکه‌ها و از طرف دیگر، از جانب دولت‌ها و نهادهای وابسته به دولت‌های متخاصم بر کاربران تحمیل می‌شوند.
جعفری افزود:نوجوان و جوانان ما بیشتر از اینکه با هم سن و سالانه خودشان باشند با تبلت و گوشی های هوشمندشان رفاقت دارند که در این میان علاوه بر عوارض دوری کودکان از محیط خانواده، اتلاف وقت، آسیب های روحی و جسمی و گوشه گیری، کاهش خلاقیت، ضعف بینایی و اعتیاد اینترنتی باید به موارد فراوان دیگر نیز اشاره کرد .
وی افزود: در کشور حدود 240 موضوع و محتوا احصا شده است که در مناسبت های گوناگون معاندین کشور علیه ما استفاده می کنند و باید در این خصوص با اولویت بندی و احصاء این تهدیدات توسط ارگان ها ورود جدی به این حوزه داشته باشیم.
جعفری استفاده از ظرفیت سمن ها در اطلاع رسانی و مبارزه با تهدیدات فضای مجازی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و با اشاره به اینکه از سال 2016 که رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد کشور تحت شدیدترین تحریم ها قرار گرفت ادامه داد:الان در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و این باید بین مردم شفاف سازی شود تا در شرایط بحرانی مردم به کمک ما بیایند و خود را در جبهه ما بدانند و در روشن گری این شرایط اقتصادی می توانیم از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنیم.

همچنین در این جلسه  رئیس اداره امور شعب بانک ملی خراسان رضوی در خصوص وام های ازدواج بیان کرد: تعداد نفراتی که در آذر ماه 97 برای وام ازدواج ثبت نام کرده بودند بالغ بر 104 هزار نفر بوده که در آذر ماه سال جاری با 16 درصد کاهش به 87 هزار نفر رسیده است.
حسن مونسان ادامه داد: مبالغ پرداختی نسبت به آذرماه سال گذشته با رشد 61 درصدی رو به رو بوده و از 9هزار 682 نفر به 15هزار 613 نفر افزایش پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: سهم پرداخت شده از کل تقاضا وام ازدواج در خراسان رضوی معادل 57.2 درصد بوده که پس از تهران در رتبه دوم پرداخت ها در کشور قرار داشته است.
منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان