سید حمید موسوی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی

Link group not found.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی مطرح کرد؛

مطالعات دقیق علمی، پیش نیاز تاثیرگذاری در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی

به گزارش معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان که در محل سالن جلسات شهید باهنر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برای تاثیرگذاری در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی باید مطالعات علمی انجام گیرد. 
وی در ادامه با تاکید بر لزوم حل مشکلات شهرستان زاوه افزود: وزارت کشور طی ابلاغیه‌ای زاوه را به عنوان یک شهرستان محروم معرفی کرده است تا به صورت پایلوت، طرح‌های توسعه‌ای در این شهرستان اجرایی شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: شهرستان زاوه به دلیل محرومیت در برخی از شاخص های توسعه ای، در دستور کار رسیدگی برای حل مشکلات قرار دارد و دستگاه های اجرایی هم باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند. 
جعفری با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های مردمی باید شناسایی و برای توسعه این شهرستان به کار گرفته شود، خاطرنشان کرد: با یک هدف‌گذاری مشخص، باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم تا این ظرفیت‌های مردمی برای توسعه شهرستان زاوه نقش‌آفرینی کنند.
وی عنوان کرد: ردیف اعتباری ویژه ای برای توسعه و محرومیت‌زدایی زاوه پیش‌بینی شده‌ است، در این راستا انتظار داریم که سایر دستگاه‌ها توجه ویژه‌ای به این شهرستان داشته باشند و برای رصد مشکلات به صورت میدانی حضور پیدا کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: اینکه یک شهرستان سوله ورزشی نداشته باشد، غیرقابل قبول است؛ این آمادگی را داریم که با مشارکت خیرین برای ساخت سوله چند منظوره همکاری کنیم.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی هم در بخشی از این جلسه اظهار کرد: حضور بانوان در پست‌های مدیریتی دستگاه‌های اجرایی و کارآفرینی بانوان را به عنوان دو ماموریت ویژه استاندار خراسان رضوی و معاونت هماهنگی سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در دستور کار قرار داده ایم.
 بی‌بی طاهره طهماسبی از شناسایی 717 بانوی کارآفرین در استان خبر داد و افزود: طبق مصوبه هیئت دولت باید تا پایان سال 1400 باید 30 درصد از پست‌های مدیریتی در اختیار بانوان قرار گیرد. 
گفتنی است؛ ارائه طرح ارتقاء سواد سلامت و خود مراقبتی بانوان 15 تا 50 ساله در شهرستان زاوه، بررسی وضعیت منطقه حاد و بحرانی این شهرستان، تصویب شیوه‌‌ نامه پیشنهادی بسته‌بندی شیرخام شناسنامه‌دار و ارائه نتایج عملکرد پنج پروژه ارتقاء سلامت و هشت محصول کشاورزی، دستورکارهای این کارگروه بود. 


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان