سید حمید موسوی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی

Link group not found.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳

در کارگروه اجتماعی،فرهنگی ،سلامت،زنان و خانواده با محوریت موضوع ویروس کرونا عنوان شد:

موردی از بیماری ویروس کرونا در سطح استان خراسان رضوی مشاهده نشده است.

به‌منظور بررسی وضعیت موجود و اقدامات کنترلی احتمال بیماری کرونا در سطح استان جلسه‌ای با حضور رزم حسینی استاندار خراسان رضوی ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دستگاه‌های ذی‌ربط و بخش‌های اجرایی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه موسوی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی گفت:ویروس کرونا که از چین شروع شده همچون غده‌ای بدخیم در حال انتشار در جهان بوده و به مهم‌ترین تهدید در حوزه سلامت تبدیل شده‌است.
وی گفت:اگرچه این ویروس هنوز وارد ایران نشده اما نمی‌توان آسوده‌خاطر بود که هیچ‌وقت از مرزهای ما عبور نخواهد کرد. بنابراین موضوع به قدری مهم است که تصمیم گرفته شد کارگروه اجتماعی ،فرهنگی،سلامت،زنان و خانواده با محوریت ویروس کرونا تشکیل جلسه دهد.


در ادامه  دکتر بحرینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه: تاکنون چنین بیماری در سطح استان خراسان رضوی گزارش نشده گفت:مقرر شده که همه دستگاه‌ها اطلاع‌رسانی صحیحی را برای پیشگیری از این بیماری در دستور کار خود قرار دهند.
بحرینی در ادامه گزارشی از اقدامات و برنامه های دانشگاه در کنترل و مراقبت از بروز بیماری ارائه داشت که بازدید از پست های قرنطینه مرزی دوغارون ، دوره های آموزشی ویژه رؤسای بیمارستان ها، پرستاران ، مدیران بخش های مراقبت های ویژه، تأمین بخش ها و تخت های ایزوله ،تأمین بخش های مراقبت های ویژه در دو بیمارستان امام رضا (ع) و قائم (عج)، پیش بینی بیمارستان صحرایی 32 تختخوابی ،  بازدید و بررسی آزمایشگاه جامع دانشگاه ، پیگیری دریافت کیت های تشخیص ، تهیه و پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی در خصوص اطلاع رسانی و آموزش عمومی از جمله اقدامات می باشد.
در ادامه این جلسه مهندس رزم حسینی استاندار خراسان رضوی با اشاره به آموزش ها و مراقبت های حوزه سلامت در سال های اخیر وضعیت کشور در مراقبت های پیشگیرانه و مهار بیماری ها را مطلوب ارزیابی کرد.  وی تاکید کرد : عقل ، خرد ، شرع و قانون می طلبد که قبل از بروز و ظهور بیماری ، اقدامات پیشگیرانه و مراقبتی به صورت مدیریت شده و با همکاری بین بخشی و مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی صورت گیرد.
رزم حسینی، با توجه به وضعیت بحرانی کشور چین و تأثیر بروز و شیوع بیماری در بخش های مختلف اقتصاد، سیاست ، گردشگری و ... بر اهمیت و ضرورت پرداختن به آموزش و اطلاع رسانی در حوزه سلامت تأکید نمودند.
وی با ارائه دستورات ویژه در مراقبت از مبادی ورودی استان ، ترمینالهای مسافربری اعم از هوایی و زمینی، آموزش و اطلاع رسانی و مراقبت در مراکز عمومی از جمله حرم مطهر، مساجد ، مدارس ، مهد های کودک ، ادارات ؛ استمرار این اقدامات را با توجه به پیش رو بودن سال نو و تردد مسافرین و زائرین بارگاه مطهر رضوی ضروری دانستند.
استاندار خراسان رضوی در پایان گفت: برگزاری جلسات پایش هفتگی تخصصی پیشگیری و کنترل بیماری با محوریت دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار گیرد و دستگاه‌های مربوطه به ‌صورت روزانه پایش کنند و هفتگی گزارش کار خود را به دانشگاه علوم پزشکی ارائه دهند.

منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۱۷۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان