سید حمید موسوی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی

    .
۱۳۹۸/۰۳/۲۷

در اولین جلسه کمیته تخصصی حقوق شهروندی استان در سال ۹۸ عنوان شد:

هدف از اقدامات در حوزه حقوق شهروندی افزایش مولفه های سرمایه اجتماعی است


کمیته تخصصی حقوق شهروندی استان با عنوان نشست توجیهی آموزشی دبیران حقوق شهروندی دستگاه های اجرایی و با هدف تببین برنامه های 9گانه حقوق شهروندی و همچنین تبیین طرح افزایش رضایتمندی مردم از دستگاه های اجرایی استان در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد.
در این جلسه سید حمید موسوی مدیرکل دفتر امور اجتماعی  و فرهنگی استانداری با اشاره به اهمیت موضوع حقوق شهروندی گفت: برنامه های صیانت از حقوق شهروندی در دستگاههای اجرایی جزء وظایف جاری دستگاه ها ونهادهای دولتی بوده و خروجی آن باید منجر به ایجاد تغیرات مشخص در حوزه های خاص از جمله ارتقای شاخص های اختصاصی دستگاه و افزایش رضایتمندی خدمات گیرندگان گردد.
وی همچنین بر اثربخشی برنامه ها تاکید کرده و از تمامی دستگاه ها خواست تا با رویکرد اصلاح فرایندهای کاری در دستگاه ها به کاهش زمان خدمات دهی، کاهش هزینه ها و همچنین کاهش مراجعات مردم کمک نمایند.
ایشان هدف از اقدامات در حوزه حقوق شهروندی را افزایش مولفه های سرمایه اجتماعی دانست که در نهایت باید منجر به افزایش رضایتمندی مردم بشود. وی همچنین تاکید نمود که رویکرد دفتر اجتماعی و ستادصیانت استان در ارزیابی خدمات دهی دستگاه های اجرایی صرفاً یک اقدام شکلی نیست بلکه هدف کیفیت خدمات به مردم می باشد و با این نگاه ارزیابان این دفتر در طول سال به بازرسی از عملکرد تمامی دوایر دولتی و دستگاه های اجرایی می پردازند.
در پایاین این جلسه به پرسش ها و ابهامات دبیران حقوق شهروندی دستگاه های اجرایی در این حوزه توسط کارشناسان امر پاسخ داده شد


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
تعداد بازدیدها : ۳۱۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان