سید حمید موسوی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی

Link group not found.
۱۴۰۰/۰۱/۱۵

بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهور صورت می‌گیرد؛

اختصاص ۱۵ هزار میلیارد ریال به پروژه‌های عمرانی خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهور به رئیس کل بانک مرکزی و تعدادی از بانک‌های عامل کشور ۱۵ هزار میلیارد ریال به پروژه‌های عمرانی خراسان رضوی اختصاص می‌یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در خصوص دستاوردهای سفر یکروزه معاون اول رئیس جمهور به خراسان رضوی تشریح کرد: تعدادی پروژه در این سفر مورد بهره‌برداری قرار گرفت که عمده این پروژه‌ها در حوزه شهرداری، مدیریت شهری و بخشی هم مربوط به حوزه آموزش و پرورش و حاشیه شهر قرار داشت.
استاندار خراسان رضوی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای سفر معاون اول رئیس جمهور را توافق در جهت تامین مالی برای پروژه های عمرانی استان دانست و گفت: از ماه‌ها قبل مدیریت استان در راستای تحرک بخشی به پروژه‌های عمرانی و اقتصادی این موضوع را پیگیری می‌کرده است.
وی افزود: بر اساس دستوری که معاون اول رئیس جمهور به رئیس کل بانک مرکزی و تعدادی از بانک‌های عامل کشور صادر کردند، حدود ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار از طریق ماده ۵۶ و در واقع به عنوان فاینانس داخلی از طریق بانک‌ها به پروژه‌های عمرانی استان در دو بخش اختصاص خواهد یافت.
معتمدیان اضافه کرد: این اعتبار به پروژه‌های عمرانی در حوزه راه‌ها و آب و فاضلاب اختصاص خواهد داشت که در این راستا شاهد شتاب بخشی به پروژه‌های عمرانی در این دو حوزه مهم که از اولویت‌های زیرساختی استان محسوب می‌شوند، خواهیم بود.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در جلساتی که در نهاد ریاست جمهوری داشتیم بین بانک‌های عامل و صندوق توسعه ملی توافقی هم انجام گرفت که از محل منابع صندوق توسعه ملی، تامین منابع مالی واحدهای فعال اقتصادی استان در بخش‌های کشاورزی صنعت، معدن و گردشگری صورت گیرد. بر این اساس یک کف ۱۷ هزار میلیارد ریال تعیین شده است.
وی در همین راستا اضافه کرد: پرونده واحدهای مورد نظر بعد از توجیه طرح‌ها و تایید شرایط شکلی آنها توسط بانک‌های استان برای تامین اعتبار به صندوق توسعه ملی ارسال خواهد شد تا توسط بانک‌های عامل پرداخت صورت گیرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان