۱۴۰۰/۰۶/۱۱

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد؛

استفاده از همه ظرفیت‌ها برای تسریع در امر واکسیناسیون/ لزوم اطلاع رسانی صحیح در مورد واکسیناسیون توسط رسانه‌های مرجع

استاندار خراسان رضوی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت نهادهای حمایتی برای تسریع در امر واکسیناسیون حاشیه شهر مشهد گفت: با توجه به افزایش زیرساخت ظرفیت واکسیناسیون استان تا ۱۰۰ هزار دوز به محض دریافت واکسن تخصیصی در روزهای آتی، دانشگاه علوم پزشکی آمادگی لازم جهت تسریع در امر واکسیناسیون را داشته باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در جلسه کمیته واکسیناسیون ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: باید از همه ظرفیت‌ها از جمله نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد، بهزیستی، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی و بنیاد برکت در راستای تامین واکسن مورد نیاز برای حاشیه شهر مشهد استفاده شود.
استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: این موضوع باعث خواهد شد سرعت واکسیناسیون افزایش پیدا کند.
وی با تاکید بر اطلاع رسانی مستمر و مرتب در خصوص روند واکسیناسیون و مطالب علمی در مورد آن، تاکید کرد: در این زمینه مرجعیت اطلاع رسانی باید رسانه ملی و نشریات معتبر و رسمی باشد.
معتمدیان در خصوص روند توزیع واکسن در شهرستان‌های استان تاکید کرد و گفت: در این خصوص باید زیرساخت‌های لازم از قبل مهیا شده باشد تا مشکلی در صورت تامین واکسن وجود نداشته باشد و مراکز به مرور با تامین واکسن بیشتر، فعال شوند.
استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به افزایش زیرساخت ظرفیت واکسیناسیون استان تا ۱۰۰ هزار دوز به محض دریافت واکسن تخصیصی در روزهای آتی، دانشگاه علوم پزشکی آمادگی لازم جهت تسریع در امر واکسیناسیون را داشته باشد. 
گفتنی است؛ همگام با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی، انجام واکسیناسیون برای گروه‌های هدف در کنار اقدامات کنترل بحران نظیر تامین تجهیزات پزشکی و دارویی برای پیشگیری از مرگ و میر بیماران کرونایی در دستور کار مدیریت استان بوده است. 
در همین راستا برای افزایش سهمیه واکسن استان از سوی استاندار خراسان رضوی و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیگیری‌های بسیاری انجام شده است. 
لازم به ذکر است؛ در این جلسه که با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، گزارش آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان یکی از دستور کارهای این جلسه بود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۵۱۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید