۱۴۰۰/۰۶/۲۲

استاندار خراسان رضوی:

۶۰ درصد صادرات کشور از مرز دوغارون انجام می‌شود/ بحث استقرار برای صدور ویزا در مرز باید روان سازی شود/ لزوم استفاده از تجربیات استان‌های مرزی در عرصه تجارت

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر لزوم استفاده از تجربیات استان‌های مرزی در عرصه تجارت، گفت: اکنون مهم ترین مسئله برای ما مرز دوغارون است. در این راستا ۶۰ درصد صادرات کشور از مرز دوغارون انجام می‌شود و این یک ظرفیت مهم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد راهبردی تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها که در محل دفتر استاندار برگزار شد با اشاره به اینکه باید بر روی اقدامات کوتاه مدت تمرکز کنیم، اظهار کرد: به لحاظ اهمیت موضوع تجارت، مرز دوغارون در خراسان رضوی نیازمند توجهات بیشتری بوده و این یکی از اولویت‌های ما است.
استاندار خراسان رضوی در ادامه با بیان اینکه مرز سرخس دروازه ورود استان به آسیای میانه است، افزود: ضرورت دارد از ظرفیت مرز سرخس به خوبی استفاده شود.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از تجربیات استان‌های مرزی در عرصه تجارت، خاطرنشان کرد: اکنون مهم ترین مسئله برای ما مرز دوغارون است. در این راستا ۶۰ درصد صادرات کشور از مرز دوغارون انجام می‌شود و این یک ظرفیت مهم است.
معتمدیان در پایان گفت: برای تسهیل امور در مرزها باید تسهیلاتی قائل شویم. بدین ترتیب بحث استقرار برای صدور ویزا در مرز باید روان سازی شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۵۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید