۱۳۹۹/۱۱/۳۰

در راستای مبارزه با بیماری کرونا

اولین مرکز هماهنگی مشارکت های مردمی در استان های کشور در استان خراسان رضوی به عنوان پایلوت افتتاح گردید.

اولین مرکز هماهنگی مشارکت های مردمی در استان های کشور در استان خراسان رضوی به عنوان پایلوت افتتاح گردید.
در این افتتاحیه خانم عابدینی معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور گفت: ایجاد دفتر هماهنگی مشارکت‌های مردمی در استان‌ها با هدف تمرکز در برنامه ریزی در کار‌های خیر انجام شد که خراسان رضوی اولین استانی بود که این دفتر را در کشور افتتاح کرد.
وی با اشاره به فعالیت هزار و ۱۰۰ موسسه مردم نهاد در خراسان رضوی افزود:مردم ما به فرمان مقام معظم رهبری در خصوص طرح بزرگ مواسات و همدلی حضور پرشوری داشتند و در زمینه‌های مختلف تامین بسته‌های غذایی و بهداشتی برای مردم فعالیت‌های گسترده‌ای انجام دادند.
 گفتنی است با توجه به شیوع بیماری کرونا و  آثار و تبعات منفی که در عرصه اجتماعی فرهنگی و اقتصادی در سطح جامعه ایجاد نموده است،در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصمیم گرفته شد به منظور کاهش هرچه بیشتر این تبعات منفی و همچنین حمایت از اقشار آسیب دیده از این بیماری، نسبت به ایجاد مرکز هماهنگی مشارکت های عمومی و مردمی اقدام شود که به همین منظور مصوبه ایجاد مرکز هماهنگی مشارکت‌های مردمی در سطح کشور توسط ستاد ملی تایید گردید. در همین راستا با عنایت به ظرفیت‌های بسیار بالای مشارکت های مردمی در استان خراسان رضوی اولین مرکز یاد شده در این استان با حضور خانم دکتر عابدینی معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور افتتاح و آغاز به کار نمود. مرکز فوق با ایجاد همگرایی و هم افزایی میان تمامی تشکلها و سمن‌های حوزه اجتماعی و خیرین نسبت ساماندهی کمک های مردمی و تامین نیازمندیهای اقشار آسیب پذیر اقدام خواهد نمود.
منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
۴۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید