شیوا خوش نسب مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی

Link group not found.
۱۴۰۱/۰۱/۲۹

بیانیه شیوا خوش نسب به مناسبت ۲۸ فروردین روز جهانی هموفیلی:

حمایت های اجتماعی از بیماران هموفیلی باید هم راستا با خدمات دارویی و درمانی صورت گیرد

🔸 ۲۸ فروردین یا هفدهم آوریل به منظور افزایش آگاهی در مورد بیماری هموفیلی و سایر اختلالات خونریزی دهنده، مراقبت و حمایت از بیماران و افزایش آگاهی عمومی در این زمینه، روز جهانی هموفیلی نام‌گذاری شده است.
 🔹 بر اساس گزارش فدراسیون جهانی هموفیلی، در جهان از هر هزار نفر، یک نفر به بیماری هموفیلی مبتلا است، این در حالی است که شمار زیادی از بیماران از بیماریشان اطلاع ندارند و به همین دلیل بسیاری از مراقبت های پزشکی مناسب را در طول زندگی خود دریافت نمی کنند و این معضل بعنوان یک آسیب مهم در مسیر مواجه با این بیماری بشمار می آید.
🔸 برای این بیماری، درمان وجود دارد، اما بدون مراقبت صحیح، بسیاری از بیماران از دردهای زیادی رنج می برند و بسیاری از این دردها، ناتوان کننده هستند و برخی از آن ها حتی آسیب دائمی ایجاد می کنند یا در برخی موارد دیگر موجب مرگ بیماران می شود
🔹 از شایسته ترین اقدامات در راستای کمک به این بیماران، اهدای خون می باشد و جادارد  از تمامی هموطنان که در امر خیرخواهانه و خداپسندانه اهدای خون، نقش دارند، تقدیر و تشکر کرد.
🔸 از معضلات و تهدیدات مهم برای مبتلایان به این بیماری در دو سال گذشته، همه گیری ویروس کرونا می باشد که زندگی را برای بیماران هموفیلی، چالش برانگیز کرده است؛ ولی بهرحال ما نمی توانیم تلاش برای درمان را متوقف کنیم ‌و سازگار شدن با تغییر و حفظ مراقبت در دنیای جدید، بعنوان یک اصل می باشد و باید حمایت خود را از این بیماران انجام دهیم.
🔹 خدمات دولت، خیرین و مراکز نیکوکاری به جامعه بیماران هموفیلی، می تواند نمونه ای زیبنده از انجام این مسئولیت اجتماعی باشد و یقینا این مسیر با قوت هر چه بیشتر تداوم می یابد.
🔸 حمایت‌های اجتماعی، اقتصادی و رفاهی برای مبتلایان به انواع اختلالات انعقادی، تسهیل سطح دسترسی به داروهاى مورد نیاز بیماران، حمایت از اجرای برنامه پیشگیری از معلولیت‌های کودکان هموفیلی و ارائه مشاوره‌های درمانی، ژنتیک، حقوقی و تحصیلی از جمله خدمات ارائه شده به بیماران هموفیلی در سطح استان خراسان رضوی می باشد که توسط مراکز و مراجع مربوط انجام می شود.
🔹 یقینا جدا از مبحث خدمات درمانی و دارویی، بحث حمایت های اجتماعی و رفاهی از مبتلایان به این بیماری می باشد که موجب افزایش امید به زندگی و افزایش کیفیت زندگی آنان می شود.
✅‌ در پایان امیدواریم که با کمک و انسجام تمامی متولیان، موثرین و خیرین فعال در این حوزه، بتوانیم گام های اثرگذار و ماندگاری برای‌جامعه هموفیلی برداریم.


منبع : اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی
۷۰۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان